Dortmund se šesticom popeo na vrh Bundeslige

0

Fudbaleri Borusije Dortmund ubjedljivo su pobijedili Keln na „Signal Iduna Parku” u 25. kolu Bundeslige rezultatom 6:1.

„Milioneri“ će prenoćiti na prvoj poziciji tabele sa bodom više od Bajerna koji u nedjelju gostuje u Leverkuzenu, dok je Keln ostao na 13. mjestu sa 27 bodova.

Domaća ekipa je sve dileme oko ishoda utakmice riješila poslije nešto više od pola časa igre. Rafael Gereiro je u 15. minutu načeo goste, Sebastijan Aler je dva minuta kasnije duplirao prednost svog tima, da bi Marko Rojs u 32. i Doniel Malen u 36. kompletirali fenomenalno poluvrijeme tima hrvatskog trenera Edina Terzića.

Napadač gostiju Davi Zelke je u 42. minutu savladao Aleksandera Mejera i to je bilo sve od Jarčeva.

U drugom poluvremenu Aler je u 69. minutu po peti put matirao gostujući tim, a iskusni Rojs je 150. pogotkom već u sledećem napadu postavio konačnih 6:1.

Dortmund u sledećem kolu, 1. aprila, gostuje Bajernu u derbiju šampionata, a Keln će seriju loših rezultata pokušati da prekine na svom terenu protiv Borusije Menhengladbah.

Rezultati 25. kola – petak: Borusija (M) – Verder 2:2 (0:0) /Tiram 48, Nojhaus 73 – Dukš 65, 89/, subota: Augzburg – Šalke 1:1 (0:0) /Mejer 51, Bulter 90+2/,  Bohum – Lajpcig 1:0 (0:0) /Mašović 48/, Hofenhajm – Herta 3:1 (2:0) /Kramarić 24, 37, Bebu 51 – Jovetić 90+2/, Štutgart – Volfzburg 0:1 (0:0) /Marmuš 56/, Borusija (D) – Keln 6:1 (4:1) /Gereiro 15, Aler 17, 69, Rojs 32, 70, Malen 36 – Zelke 42/; nedjelja od 15.30: Union – Ajntraht, 17.30: Bajer – Bajern.