Dončić vodio Dalas do nove pobjede nad Lejkersima, Bogdanović blistao u porazu Jute

0

Drugi put zaredom u razmaku od dva dana Dalas je savladao Los Anđeles Lejkerse – 108:93, iako su u drugoj četvrtini šampioni imali 17 koševa prednosti.

Domaćine je predvodio Luka Dončić, koji je upisao 18 poena, 13 dodavanja i osam skokova, a Dvajt Pauel je bio najefikasniji sa 25.

Lejkersi su i dalje bez Lebrona Džejmsa, dok je Entoni Dejvis u drugoj povratničkoj utakmici, nakon što ih je propustio 20 zbog povrede, upisao 17 poena, ali uz očajan šut (5-19). Prvi put je u početnoj postavi Lejkersa bio Ben Meklemor, koji je bio najefikasniji kod gostiju sa 20 poena, pogodivši šest trojki.

Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović bio je najbolji strijelac utakmice u kojoj je njegova Juta izgubila od Minesote 101:96. Bogdanović je ubacio 30 poena (šut 11-20) pogodivši sedam trojki iz 13 pokušaja.

Iako je vodeća ekipa NBA lige imala 17 poena prednosti, Minesota je u zadnje dvije četvrtine uspjela napraviti preokret i to zahvaljujući Karlu-Entoniju Taunsu, koji je upisao 24 poena i 12 skokova. D’Anđelo Rasel i Entony Edvards dodali su po 23 poena..

Džezeri su bili bez povrijeđenog Donovana Mičela.

Milvoki je „razvalio“ Filadelfiju sa 132:94, a Bakse je predvodio Janis Adetokumbo sa 24 poena i 14 skokova.

On je prestigao Glena Robinsona (12.010) po broju poena u klupskoj istoriji i sada je na drugom mjestu (12.023), iza legendarnog Karima Abdula-Džabara (14.211).