Domaćini bolji na startu Evrobasketa

0

Domaćin Sjeverna Makedonija pobijedila je Crnu Goru 69:62 na startu Evropskog prvenstva za kadete u Skoplju.

„Crveni“ nijesu imali dobra rješenja u napadu u posljednjih pet minuta, neki dobri šutevi izašli su iz obruča, što je kumovalo porazu.

Domaćini su bili bolji u prvom poluvremenu i na krilima navijača stvorili prednost od 12 poena.

Uslijedila je sjajna treća četvrtina momaka u bijelim dresovima koji su se potpuno vratili u meč. Dobili su treći period 22:13 i prišli na minus tri. Tokom posljednjeg perioda stigli Crnogorci i do prednosti. Pet minuta prije kraja David Mirković je pogodio za 60:57.

Do kraja meča međutim domaći su odigrali bolje. Napravili su seriju 12:2 kojom su stigli do trijumfa na otvaranju prvenstva.

Najefikasniji u crnogorskom timu bio je Mirković sa 30 poena uz 19 skokova, 14 poena dodao je Marko Radunović, devet uz sedam skokova Andrija Jošović.

Rival Crnoj Gori u subotu od 18.45 sati biće Španija.