SDP podržava inicijativu Udruženja ugostitelja kojom se traži preispitivanje novih zdravstvenih mjera koje u dobroj mjeri otežavaju rad ugostiteljskih objekata, saopštio je potpredsjednik SDP-a Nikola Đurašković.
„Definisanjem četiri uslova za ulazak u objekte i za zaposlene na ionako deficitarnom tržištu radne snage u ovom sektoru dovodi u pitanje opstanak najvećeg dijela ugostitelja u Crnoj Gori.
Posebni uslovi za ugostitelje predstavljaju diskriminaciju i ugrožavanje Ustavom zagarantovanih prava. Pozivamo IJZ i Savjet za borbu protiv korona virusa da u komunikaciji sa Udruženjem ugostitelja izvrše korekciju mjera kako bi ugostiteljstvo, koje je u korona krizi najviše pogođeno, nastavilo da funkcioniše“, naglasio je on.