Predsjednik borda direktora Elektroprivrede Crne Gore Milutin Đukanović osvrnuo se na izglasavanje povratka oduzete imovine dinastiji Petrović-Njegoš.
Đukanović je kazao da je Andrija Mandić vratio ono što je oteto dinastiji Petrović-Njegoš.
„Tako ćemo vratiti i imovinu koja je pripadala SPC i dinastiji Karađorđević“, istakao je Đukanović.
„Kad pogledate o čemu se radi, a to se sada razbistrilo, vidi se da se radi o neka tri člana koja omogućavaju da se vrati oteta imovina“, naveo je Đukanović.
Prema njegovim riječima, ne može ova zajednica da teži evropskim vrijednostima i da hoće da uđe u Evropsku uniju, a da istovremeno legitimiše nezakonito otimanje imovine kako Petrovića, tako i Karađorđevića, niti imovine Srpskoj pravoslavnoj crkvi.
„Mi znamo, mi imamo teško nasljeđe te komunističke matrice, ali niko nema pravo da otima nečiju imovinu“, zaključio je Đukanović.

Ne mozete oprat ljagu,da ste 1918 proglasili anektirana crna gora od strane Srbije,gdje vam je zakon o golom otoku,restitucija,dvojno drzavljanstvo itd,
Aaaaa brabonjci????Pa se vi tjesite sa okupacijom od strane Srbije:-)))))
A ta ista Srbija vam uze jos zemlje,dvoraca i svega hahahahahahahha
KOKICEEEEEEEE
Zato je Bog uzeo 2 miliona zitelja Srbije dejstvom osiromasenog za 2 ipo decenije I ne staje,no ubrzava.Hahahaga
Pi,lupascino ciganska pi!!🤮🤮🤮🤮🤮🤮
Ovaj se bavi strujom, imovinskim pravom, istorijom. Za sve ga je Bog dao.
Kakav mozak od Milutina Đukanovica?
Какво отимање имовине Петровића јадан не био … Па оно немају право на повратак имовине … Ем су издали, ем су утекли, практично се одрекли престола, а плус су и исплаћени обештећени са ондашњих 42 милиона динара … а тадашњи динар је био везан за златну подлогу … Е ништа ли не знаш ..
Djukanovicu ,sto bi sa odstetom od rep Sumske za Bilecko jezero? Jesu li te kovertom ,,primorali“ da zaboravis na to?
Pazi kakve su to dibi-dus Budale: ONI SU UPRAVO POTPISALI DA JE SR SILOM ANEKTIRALA TJ. OKUPIRALA CG 1918. To su stavili u novi zakon!!!! Sad ovaj ugojeni foteljash, bivshi Srbin, borac za prava Srba, i shef mu, druga Budala Vijvoda Manda (zamisli Chetnichki Vojvoda u 21 vijeku!!!!) NAMJERNO TO NE SMIJU DA POMENU, NEGO SVO VRIJEME PRICHAJU O VRACANJU IMOVINE KRALJA NIKOLE, kao da je to jedina strar u tom novom zakonu!!!!!! Onda prave zablji skoki i traze da se vrati imovina SPC, koju su upravo PROGHLASILI OKUPATORSKOM CRKVOM SRBIJE!!!! PA CE POSLIJE DA TRAZE DA SE POTOMCIMA DJURISHICA-BAJA STANISHICA-DRLJEVICA…VRADE IMANJA ODUZETA PRIJE 100 GODINA!!! Ne vidite da Jakov-Milojko i nove generacije guraju te ISTORIJSKE FALSIFIKATE. Josh malo da ovi ugojeni NeoChetnici i Neo Ustashe (koji su i zagadili SPC u CG, ali ne i u SR-RS) pomru, pa ce ova odvratna podjela na Bradonje Chetnike-Komunjare sa njima u grob.
Какото да се Милутин залаже за враћанје имовине а да се ни у ком случају нне осврне на то како су именовани дошли до те имовине. Да ли је та имовина поштено зарађена или је стечена на начинн отимања од народа онога што је том истом народу послао руски цар. Не може се Милутине у кругу поштених и принципијелних грађана говорити једно а на ТВ нешто сасвим друго. Био си заговорник, као уосталом и несрећни војвода Мандинго, да се твојим презимењацима одузме имовина јер је нелегално стечена а овамо би да враћеш имовину краљевим наследницима иако је краљ, такође, ту имовину нелегално стекао и отео од народа. Двојни аршини су карактеристика веома лоших људи. Срамота ме је кога сам гласао…