Đoković započeo 413. sedmicu na vrhu: Đere 35, Kecmanović 54, Lajović 58.

Novak Đoković je danas započeo 413. sedmicu kao najbolje rangiran teniser na svijetu.

Nije sve baš mirno na listi najboljih svetskih tenisera, pa je tako došlo do čak tri promjene u TOP deset ATP liste.

Srpski teniser se trenutno odmara i ne igra nigdje, ali razlika u njegovu korist uprkos tome raste.

Đoković sada ima 9.855 bodova i povećao je za 150 razliku sa drugoplasiranim Karlosom Alkarazom. On je branio 250 bodova iz Buenos Ajresa, ali je izgubio od Nikolasa Žarija u polufinalu, pa je završio na 9.105.

Alkaraza naredne nedelje očekuje turnir u Rio de Žaneiru, gdje je prošle godine stigao do finala i izgubio od Kameruna Norija. To znači da bi popravio bodovnu razliku mora da osvoji titulu u Brazilu.

Ni posle toga ne može da se domogne prvog mjesta jer mora da brani bodove u Indijan Velsu.

Sa druge strane, Novak u martu nema ništa od prošle godine što brani, pa bi mogao i da pređe brojku od 10.000 ATP bodova u mjesecu koji nam predstoji.

Janik Siner je osvojio trofej u Roterdamu i popravio je plasman za jednu poziciju, pa je sada na trećem mjestu, na kom je smijenio Danila Medvedeva, koji se nalazi na jednoj poziciji ispod.

De Minoru je finale donijelo 240 poena i deveto mjesto, dok je Tejlor Fric pao za poziciju niže i sad je deseti sa 3065 poena.

Iz prvih deset je ispao Stefanos Cicipas, koji je izgubio 35 bodova.

Što se tiče srpskih tenisera Laslo Đere je 35, Miomir Kecmanović 54, a Dušan Lajović je četiri pozicije ispod njega.