Đoković bio u nokdaunu, pa spasao tri meč lopte

0

Ni briljantna igra u prvom setu i do sredine drugog, ni tri meč lopte, ništa nije pomoglo Gaelu Monfisu da prekine jednu od najdužih serija poraza u istoriji tenisa.

Novak Đoković je i 17. put zaredom pobijedio francuskog igrača – Đoković je slavio 2:1 (2:6, 7:6, 6:1) u polufinalu turnira u Dubajiu.

Monfis, jedan od najatraktivnijih igrača na svijetu, odigrao je kao u transu prvi set i do sredine drugog, u kome je vodio 3:1.

Do šestog gema drugog seta, Đoković, najbolji riterner današnjice, pa i svih vremena, nije imao nijednu brejk loptu, dok je Monfis sa druge strane čak tri puta oduzeo servis rivalu.

Ipak, srpski teniser je reagovao, pronašao igru, izjednačio i krenuo ka preokretu.

Stigao je čak do pet set lopti, ali je Francuz spasao svih pet, došao do taj-brejka, a u njemu i do tri meč lopte.

Međutim, u odlučujućim momentima je stao, kao i uvijek kada igra sa Đokovićem, kao i mnogo puta u karijeri.

Osmu set loptu Đoković je pretvorio u izjednačenje i to tako što je Monfis napravio duplu servis grešku (10:8).

U odlučujućem setu, prvi igrač svijeta je u trećem gemu napravio brejk i do kraja je sve bilo stvar rutine, protiv umornog i psihički slomljenog rivala.

Đoković je ostvario 17. uzastopnu pobjedu u 2020. godini, dok je Monfis poražen nakon 12. uzastopnih trijumfa i nakon što je u Dubaji došao kao osvajač turnira u Monpeljeu i Rotrerdamu.

Đoković će u borbi za titulu igrati sa Stefanosom Cicipasom.