Đirona gubi korak i kad Real ne pobjeđuje

0

Tri posljednje runde La lige – dva poraza i remi Đirone.

Tim iz Katalonije imao je večeras priliku da se pobjedom primakne lideru Realu na vrhu tabele, ali nije uspio – bolji od njega bio je domaći Atletik Bilbao (3:2).

Real je u nedjelju kiksao na gostovanju kod Rajo Valjekana (1:1), ali je i remi bio dovoljan da kraljevski klub uveća prednost na šest bodova.

Aleks Berenger je već u drugom minutu načeo Đironu u Baskiji, a kada je Viktor Cigankov početkom drugog poluvremena (49. minut) izjednačio činilo se da bi gost mogao do nove velike pobjede, ali…

Berenger je još jednom pogodio (56. minut), a pobjedu je potvrdio  Injaki Vilijams u 60.

Novu nadu kod Đirone probudio je Erik Garsija na 15 minuta prije kraja (3:2), ali tim iz Katalonije jednostavno večeras nije imao snage za nešto više…