Desetkovana Zvezda pružila žestok otpor prvaku Evrope

0

Košarkaši Crvene zvezde su došli u Madrid bez klasičnog plejmejkera i do kraja utakmice 32. kola Evrolige prijetili Realu. Kralj je na kraju pobijedio rezultatom 101:94.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena tokom kojeg ni jedna ekipa nije imala prednost veću od šest poena, crveno-bijeli su zaigrali kao u transu, tačnije Adam Hanga i na semaforu Vizink centra je u 27. minutu pisalo 54:70!

Evropski šampion je u naredna tri minuta i 33 sekunde pokazao moć i serijom 18:3 prišao na samo poen minusa (72:73), da bi Serhio Rodrigez na startu odlučujućeg kvarta izjendačio na 75:75.

Zvzeda je sa sedam vezanih poena ponovo udaljila, da bi Kralj ponovo došao na svoje nakon poena Džanana Muse za 86:85, tri minuta i 41 sekundu do kraja utakmice.

Nakon poena Hange, dva minuta i 10 sekundi prije kraja, ekipa Janisa Sferopulosa je vodila sa 93:89.

Ipak, Mario Hezonja sa pet poena, Valter Tavareš i Musa su inicirali seriju 8:0 kojom je domaćin 27 sekundi prije poslednjeg zvuka sirene došao do kapitalne prednosti – 97:93.

Igrač utakmice bio je Musa sa 30 poena. Dobru podršku je imao u Hezonji sa 20 i Geršonu Jabuselu sa 16 poena. U pobjedničkom timu dvocifren je bio još Tavareš sa 11 poena.

Isti košgeterski učinak kao Musa na drugoj strani je imao Nemanja Nedović. Hanga je ubacio 22 poena.

Kendrik Nan je pogotkom sa zvukom sirene donio pobjedu Panatinaikosu (81:79) na gostovanju Virtusu.

Atinjani su od 6. minuta kontrolisali dešavanja na parketu “Segafredo arene”, imali prednost koja je išla i do 17 poena, ali je ekipa Luke Bankija kroz drugu polovinu treće i četvrtu četvrtinu polako topila zaostatak i prokrenula na 71:69 pogotkom Tornikea Šengelije, četiri minuta i 26 sekundi prije kraja.

Uslijedila je rezultatska klackalica koja je mogla da prevangne na obje strane, Ognjen Dobrić je trojkom pogodio za 79:76, na 51 sekundu do kraja. Međutim, domaći nakon toga nisu uspjeli da ubace loptu kroz obruč, pa su Marijus Grigonis, ofanzivnim skokom i pogotkom uz dodatno slobodno bacanje i već pomenuti Nan, donijeli trijumf Panati.

Kostas Slukas je predvodio pobjednike sa 20 poena, heroj Nan je ubacio 16, Džerian Grant 13, Grigonis 12 i Matijas Lesor 10 poena.

Šengelija sa 19 i Marko Belineli sa 17 poena bile su prve violine Virtusa, koji je pretrpio peti vezani poraz u Evroligi i oprostio se od direktnog plasmana u plej-of. Dvocifreni su bili još Dobrić i Ife Lundberg sa po 11 poena.