Dečić poražen u derbiju, Budućnost ponovo na vrhu

0

Umjesto planiranih pet danas su odigrane tri utakmice 17. kola Meridianbet Prve fudbalske lige.

I došlo je do promjene na vrhu – Budućnost je podarila još jednu goleadu svojim navijačima, savladala je Mornar 4:3 i preuzela prvo mjesto na tabeli poslije remija Dečića protiv Sutjeske u Nikšiću – 1:1.

Aktuelni šampion je protiv Barana poveo već u 4. minutu kada je Stefano Almeida odlično reagovao nakon što je Marko Mrvaljević pogodio stativu, ali je uslijedio preokret gostiju.

Ermin Seratlić je majstorski iz slobodnog udarca izjednačio u 14, a Balša Dubljević 10 minuta kasnije na pas Marka Ćetkovića zatresao mrežu za 1:2.

Sve je nagovještavalo goleadu, pa je četvrti pogodak viđen već u 28. Tada se Vasilije Adžić odlično snašao poslije asistencije Petra Grbića i izjednačio na 2:2.

U nastavku je došao red na dva gola Mrvaljevića, prvi iz peterca nakon gužve, a drugi kada je veliki dio posla odradio Grbić, pa mladom napadaču nije bilo teško da donese sigurnih 4:2.

Budućnost tada kao da se opustila, imala je šansu i za 5:2 prije nego je Mornar vratio neizvjesnost u 68. minutu. Strijelac je bio je Kris Ondong na pas Filipa Mitrovića, ali je tim Mladena Milinkovića sačuvao prednost i ispostavilo se preskočio Dečić na prvom mjestu…

Dečić je u Nikšiću bio bolji tim u prvom poluvremenu, imao je šanse preko Stefana Milića i Patrika Nonata koji je u finišu i iznudio penal kada ga je udario Ognjen Đinović.

Draško Božović je bio siguran realizator (na poluvremenu je zamijenjen zbog povrede), a Sutjeska je u nastavku bolje izdanje krunisala izjednačenjem.

Igrao se 63. minut kada su Marko Matanović i Balša Boričić odigrali dupli pas, a ovaj prvi plasirao loptu u dalji ugao za konačnih 1:1.

Mladost Lob.bet je u Tivtu savladala Arsenal (2:0) i prekinula niz od osam mečeva bez pobjede.

Tim iz Donje Gorice je posljednji put slavio 16. septembra kada je savladala upravo Arsenal (2:1).

Tivćani su, s druge strane, vezali sedmi meč bez trijumfa – nisu se radovali od 27. septembra i duela sa Rudarom (2:0).

Mladost je do vođstva stigla poslije pola sata igre kada je Aleksa Maraš izveo slobodan udarac, a na drugoj stativi se odlično snašao Abdulsamed Abdulahi. Konačan rezultat postavio je Maraš u 58. minutu.

Mladost, koja je u zoni baraža, sada je na četiri boda od Arsenala…