Debi Vukčevića, Jokić nije igrao, dobre partije ostalih Srba i Vučevića

0

Devetu uzastopnu, a čak 57. pobjedu u tekućoj sezoni ostvarili su košarkaši Bostona, ubjedljivo najefikasnije ekipe u dosadašnjem toku NBA lige.

Lider Istočne konferencije savladao je Čikago u domu Bulsa 124:113, pa je tako ekipa našeg Nikole Vučevića doživjela 37. poraz, ima 34. pobjede i definitivno će kroz plej-in razigravanje tražiti put do plej-ofa.

Kad već govorimo o crnogorskom centru, proveo je na terenu skoro 32 minuta ubacivši 14 poena, imao je dva skoka, a podijelio pet asistencija, “ukrao” jednu loptu i tome dodao dvije blokade. Promašio je sva tri pokušaja za tri, ali za dva šutirao vrlo dobro 7 od 10.

U većem dijelu utakmice gosti su kontrolisali tempo igre i rezultat, borili su se Bulsi, u finišu treće četvrtine uspjeli i da preokrenu, ali Seltiksi u posljednjem kvartalu nijesu dozvolili Vučeviću i drugovima da se potpuno vrate u meč.

Džejson Tejtum je u redovima gostiju bio najefikasniji sa 26 poena, mada se najviše priča o skoro brilijantnoj partiji Sema Hauzera. Košarkaš koji je prije 26 godina rođen u Viskonsinu ubacio je 23 poena, trojke šutirao 7/8, ukupno iz igre 8/9. Hauzer je ubacio 31 trojku na posljednjih pet gostovanja, samo su Stef KariDžejms Harden Dejm Lilard ubacili više…

Damar Derozan sa 28 poena bio je najefikasniji u poraženom timu.

Aktuelni šampion najjačeg košarkaškog takmičenja na svijetu pobjeđuje i bez svojih lidera – Denver je u Oregonu bio bolji od Portlanda 114:111, a bio je lišen usluga Nikole Jokića Džamala Mareja. Zamijenio ih je Redži Džekson i ubacio 23 poena, a odlični centar Eron Gordon 22, uz 12 skokova i pet asistencija.

Sjajno veče iza sebe imao je Duop Rit. Nekadašnji centar Crvene zvezde nastavlja da pruža odlične partije pošto se izborio za garantovani ugovor sa Blejzersima. Iskoristio je maksimalno Bilapsovo povjerenje jer je za 26 minuta ubacio 24 poena (9/14 iz igre, 3/6 za tri), uz osam skokova, dvije asistencije i jednom ukradenom loptom i bio je glavna prijetnja po koš Denvera uz Skuta Hendersona koji je imao 22 poena.

Prve minute u NBA ligi odigrao je, donedavni košarkaš Partizana Tristan Vukčević. U trijumfu svog Vašingtona nad Torontom 112:109 proveo je na parketu Kepitol arene tri minuta i upisao jedan skok.

Dani Avdija bio je najefikasniji u redovima sastava iz Di-Sija sa 22 poena, 13 skokova i pet asistencija, dok su porazu ekipe našeg trenera Darka Rajakovića doprinijeli i ostali članovi startne petorke domaćih – Džordan Pul i Kori Kispert sa 18, Kajl Kuzma sa 16 i Rišon Holms sa 15 poena i 15 skokova.

Bogdan Bogdanović postigao je 12 poena uz tri skoka i šest asistencija u ubjedljivoj pobedi Atlanta Hoksa nad gostima iz Šarlota. U odsustvu Treja Janga, igrom Hoksa diktirao je Dežonte Marej i prikazao jednu od najboljih partija sezone sa 28 poena i sedam trojki iz devet pokušaja. Bruno Fernando je dodao 25.

Završeno je porazom Hornetsa od 132:91, u kojem je Vasa Micić kao starter za 30 minuta postigao osam poena, uz tri skoka i šest asistencija.

Sve bolje partija u dresu Hornetsa pruža Aleksej Pokuševski. Dobio je 24 minuta, oko pet i po manje od Micića, te zabilježio devet poena (2/4 iz igre), pet uhvaćenih, četiri podijeljene i dvije ukradene lopte.

Od debakla ipak nije moglo da se pobjegne. Majls Bridžis je imao 27 poena (11/19 iz igre, 4/7 za tri), ali je onda Brendon Miler bio sledeći sa 13 poena. Davis Bertans je za 24 minuta imao šest poena (2/7 za tri).

Finiks je nanio težak poraz San Antoniju (131:106) u duelu „mačke i miša“ u Teksasu, dok su Seltiksi nastavili strašan niz.

Sansi su pregazili ekipu Grega Popoviča koja ima još 11 utakmica da ostvari pet pobjeda i tako izbjegne najgori učinak franšize u istoriji.

Spursi trenutno imaju skor 15-56.

Ne pomaže mnogo ni prvi pik sa prethodnog drafta Viktor Vembanjama koji je, kao i ostatak njegovog tima, gledao nadmoć tima iz Arizone i čas košarke koji su držali Devin Buker i Kevin Djurent.

Buker je predvodio napadački stroj Sansa sa 32 poena, Djurent je dodao 25, Bil je imao 13, koliko i Bol…

Vembanjama je na drugoj strani, za 21 minut u igri, upisao 13 poena, 5 skokova i 4 asistencije.

Hjuston je protiv Jute zabilježio 35. trijumf u NBA sezoni, rezultatom 147:119.

Sa druge strne, Džezeri su upisali 42. poraz.

Hjuston je predvodio Džejlen Grin sa 41 poenom i po četiri skoka i asistencije.

Fred Van Vlit dodao je 34 koša uz sedam dodavanja, a Džef Grin imao je 21 koš uz četiri skoka.

Sprski centar Boban Marjanović imao je jedan skok za tri minuta.

Sakramento je pobijedio Orlando sa 109:107 i prekinuo njegov niz od pet pobjeda.

Pobjednike je predvodio Dearon Foks sa 31. poenom. Velika podrška su mu bili Kigan Marej sa 22 i Domantas Sabonis sa 21 poenom i 14 skokova.

Kod Orlanda 25 poena Džonatana Ajzaka i 22 Paola Bankera.