Debakl rukometašica Budućnosti u Mađarskoj

0

Rukometašice Budućnosti poražene su na gostovanju FTC-u 34:26 na startu glavne faze Lige šampiona. Plavo-bijele su odigrale odličnih 30 minuta, ali u drugom poluvremenu nisu isparirale iskusnijem rivalu koji se brzo odlijepio i onda rutinski priveo meč kraju. Podgoričanke su tokom prvog dijela meča konstnatno uspijevale da dobrom odbranom i mirnim napadom budu u egalu i na momente čak da stignu do lijepe prednosti. U 19. minutu Ujkić je pogodila za maksimalnu prednost Budućnosti od 12:9, koju su neiskusno izgubili. Za minut je FTC poravnao, a onda u finišu poluvremena i preokrenuo na 19:18. Za deset minuta drugog dijela domaći su napravili seriju 7:2, stigli do šest golova prednosti i povratka za plavo-bijele nije bilo.
Đurđina Jauković je dala šest golova, pet je dodala Itana Grbić, po četiri puta su se u strijelce upisale Laslo i Brnović. Na drugoj strani devet golova Van der Hejden, šest Pena, po pet Lukač i Kovačič.
Budućnost je ostala na četiri boda, dok Vardar ima deset, Mec i FTC po šest, a Bitighajm i Tiringer po dva boda. Naredni rival Budućnosti 3. februara u Morači biće Tiringer.