Debakl crno-bijelih u Madridu

0

Košarkaši Partizana poraženi su u Evroligi posle pet uzastopnih trijumfa. Ekipa Željka Obradovića je u četvrtak u madridskom “Vizink centru” pretrpjela debakl protiv Reala rezultatom 91:75.

Posle ove utakmice crno-bijeli imaju skor 9-7 u elitnom Evroligi, a okončan im je niz od devet uzastopnih pobjeda u oba takmičenja. Sa druge strane, Madriđani nastavljaju nadmoćno izdanje u tekućoj sezoni i iz 16 kola imaju čak 15 pobeda.

Bio je to najubjedljiviji poraz Partizana u sezoni – prethodno su imali jedan relativno ubjedljiv poraz u Tel Avivu i četiri u neizvjesnim završnicama (Pirej, Vitorija, Minhen, Istanbul). Sa druge strane, Real je, uz Fenerbahče, jedini evroligaški tim koji nije izgubio na domaćem terenu.

Nije bilo mnogo uzbuđenja u Madridu. Prvaci Evrope su do prve dvocifrene prednosti stigli još u prvom periodu i do kraja nisu ispuštali vođstvo, koje je bivalo sve ubjedljivije. Posle serije 8:2 u drugom periodu, Partizan je uspio da se vrati na -10, ali to je bilo sve što je Obradovićev tim uradio na ovom meču kada je rezultatska konkurentnost u pitanju.

Fenomenalno je prvo poluvrijeme odigrao Džanan Musa. Reprezentativac Bosne i Hercegovine je posle 20 minuta imao 16 poena, bez promašaja iz igre (7/7) protiv mekane odbrane crno-bijelih.

U nastavku je vođstvo “kraljevskog kluba” naraslo preko 20 poena, a na kraju su se timovi nadmetali bez praktično ikakve rezultatske težine. Do kraja utakmice Partizan je uspio da smanji zaostatak na prilično „podnošljivih“ 16 poena zaostatka, a Željka Obradovića i navijače Partizana može da raduje veoma dobar nastup centra Balše Koprivice. Ipak, ni u jednom trenutku nije bilo ni najblaže opasnosti po ogromno vođstvo Reala.

Najefikasniji u Partizanu bio je Bruno Kaboklo sa 18 poena (7/11 iz igre) i 3 skoka, a Tristan Vukčević je ubacio 12 poena (4/7 iz igre, 2/2 penali) i imao 4 skoka, iako je isključen sa meča zbog dvije tehničke greške usled prigovora sudijama. Balša Koprivica je imao 11 poena (4/4 iz igre, 3/3 penali) i 2 skoka. Džejms Naneli dodao je 8 poena.

Kod Madriđana, Džanan Musa je blistao sa 23 poena, a Hezonja i Poarije su dodali po 14.

Za Real nisu igrali Geršon Jabusele i Gabrijel Dek, dok u sastavu Partizana nije bilo povređenih Alekse Avramovića i Uroša Trifunovića.

Partizan tako sa polovičnim učinkom završava „turneju“ po Španiji tokom „duple nedelje“ Evrolige. Crno-bijeli generalno mogu da budu zadovoljni nastupom na Iberijskom poluostrvu, budući da su u utorak bili bolji od Valensije u „La Fonteti“.

Bio je to četvrti poraz zaredom za Partizan, kada su mečevi sa Realom u pitanju. Prije ovog niza, “Parni valjak” imao je tri pobjede u nizu protiv Madriđana.

Posle meča sa Realom, Partizan u nedelju gostuje Zadru u ABA ligi, a potom u narednoj rundi Evrolige crno-bijeli dočekuju Virtus iz Bolonje. Sa druge strane, Real u subotu igra u ACB ligi u Badaloni protiv Huventuda, a u sledećem kolu Evrolige protivnik Realu biće Asvel u Lionu.