Piše: Goran Danilović, lider Ujedinjene Crne Gore

A, kad ste se vi tačno sjetili da je Cetinjski manastir okupiran?

Prošle godine?

Kako vas nije sramota nakon trideset godina vladanja da danas pričate o okupaciji?

Pa su vam predsjednici partije, vlade i države, išli decenijama u taj okupirani manastir?

Pa ste sa „mitropolitom okupatorom“ išli na sastanke kad god je trebalo?

Pa ste prošle godine u avgustu nudili toj istoj „okupatorskoj Crkvi“ izmijenjeni Zakon o slobodi vjeroispovijesti?

Pa ste za Patrijarha Pavla govorili: „On je nešto drugo“, „On je Sveti čovjek“?

Redovno ste pozivali počivšeg Mitropolita na državne svetkovine. Okupatora?

Kojem to pamćenju i pameti se vi danas obraćate?

Zar, zaista, mislite da vam je to biračko tijelo?

Kako izgleda čovjek koji je zaboravio ono od juče?

Vaš predsjednik države i Vlade, Filip Vujanović, u ukupno četiri mandata, za šesnaest godina predsjednikovanja, jedino je priznavao upravo tu Crkvu.

Kakva je to jadna i žalosna politika koja računa na amneziju?

Molim vas, statistike radi, psihologije radi, zbog nauke, mistike, magijskog i okultističkog učenja, samo nam recite makar jedno: Kad vam je tačno iz dupeta došlo u glavu?

Tagovi