Na marginama 18. Samita Frankofonije u Đerbi šef srpske diplomatije Ivica Dačić susreo se sa predsjednikom Francuske Emanuelom Makronom.
– Uspjeli smo da kratko razmenimo mišljenje o aktuelnim pitanjima važnim za bilateralne i regionalne odnose, ali i da se prisjetimo njegove posjete Beogradu. Multilateralni skupovi, kakav je Samit Frankofonije na kome učestvujem, a koji je u tuniskoj Đerbi okupio najviše predstavnike frankofonog sveta i njihovih prijatelja, savršena su prilika za susrete sa svjetskim zvaničnicima. Iskoristio sam kratak susret sa francuskim predsednikom Makronom ne samo za prijateljsko ćaskanje, već i da ga podsjetim na to koliko su nam neke teme važne i da očekujemo podršku Francuske u obezbjeđivanju mira i stabilnosti u regionu – poručio je Dačić na Instagram.
(Novosti online)
