Crveno-beli srušili vicešampiona pred „večiti derbi“

0

Fudbaleri Crvene zvezde slavili su nad TSC sa 3:1 (1:0) u meču 23. kola Superlige Srbije.

Crveno-beli su poveli golom Gelora Kange u 36. minutu, a ovom penalu prethodila je intervencija iz VAR sobe posle situacije u kojoj je pred golom domaćeg tima Vulić igrao rukom.

Nastavak igre donio je nešto agresivnijeg domaćina koji je svoju šansu tražio početkom drugog dijela igre, a onda je u 61. minutu Pantović glavom donio izjednačenje u Bačkoj Topoli. Gostima nije trebalo puno da vrate prednost – to se desilo dva minuta kasnije kada je Bukari majstorsi smjestio loptu u mrežu Ilića.

Kapiten TSC Antonić bio je nesmotren u kaznenom prostoru, sa obije ruke je odgurnuo Olajinku, a sudija Ilić nije imao dilemu u tom slučaju – odmah je pokazao na „bijelu tačku“ sa koje je Hvang u 84. minutu bio nepogrešiv.

Zvezda je upisala 19. pobjedu od početka šampionata i trenutno je prva na tabeli sa 58 bodova, odnosno ima dva boda više od Partizana koji kasnije igra svoj meč ove runde takmičenja. TSC je i dalje treći tim lige sa 46 bodova.

Crvena zvezda u narednom kolu dočekuje Partizan u „vječitom derbiju“, dok će TSC gostovati Napretku.