Crvena zvezda savladala Partizan u 164. vječitom derbiju

0

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su u 164. vječitom derbiju Partizan sa 1:0.

Gol za crveno-bijele postigao je Mirko Ivanić u 58 minutu nakon kornera sa desne strane. Ivan Obradović, Zdjelar i Šćekić nisu reagovali pravovremeno na centaršut Kange.

Partizan je dobro otvorio meč na stadionu Rajko Mitić. U uvodnih petnaestak minuta kontrolisali su igru.

Nakon tog perioda oslobodio se domaćin, Veljko Nikolić imao je šansu u 33. minutu, reagovao je odlično Stojković.

Do kraja prvog poluvremena priliku je imao i Filip Holender. Mađarski reprezentativac je nakon kontre gostiju savladao Milana Borjana, ali je pogodio prečku.

Drugo poluvreme otvorila je Crvena zvezda boljom i poletnijom igrom. Kanga je izveo korner, a Mirko Ivanić je zatresao mrežu u 58. minutu.

Imao je u 88. minutu Sejduba suma priliku da izjednači na dodavanje Asana, skinuo mu je udarac Milan Borjan.

Bio je to prvi trijumf Zvezde nakon pet mečeva u duelima protiv Partizana, domaćin je slavio 1:0.

Zvezda je prekinula niz pobjeda Partizana, a sada je razlika na tabeli 12 bodova.