Crvena zvezda petardom do pobjede protiv Pjunika

0

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Pjunik u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona rezultatom 5:0.

Najzaslužniji za trijumf crveno-belih bio je Osman Bukari koji je postigao het-trik, a uz to je upisao i asistenciju. Pritom mu je i jedan pogodak poništen zbog minimalnog ofsajda.

Brzonogi krilni fudbaler iz Gane je prvi put mrežu gostiju zatresao već u drugom minutu, kada je matirao Davida Jurčenka na asistenciju Aleksandra Pešića, ali se nalazio u nedozvoljenoj poziciji. Međutim, u 29. minutu je kao brzi voz istrčao kontru, obišao protivničkog golmana i pogodio nebranjen deo mreže.

Samo četiri minuta kasnije je uputio centaršut ka Kingsu Kangvi koji je grudima ugurao loptu u gol i tako je dupliirao prednost šampiona Srbije. Na kraju prvog poluvremena, u 44. minutu, je baš Kangva proigrao Bukarija koji je još jednom matirao Jurčenka za velikih 3:0 pred odlazak na odmor.

Do het-trika je Bukari stigao u 70. minutu, kada je iz mrtvog ugla zatresao mrežu Jermena, a tom golu je kumovala loša reakcija golmana Pjunika.

Petarda u Ljutice Bogdana je pukla sedam minuta kasnije, kada je mladi Stefan Mitrović odmah po ulasku u igru povukao loptu po levoj strani, ušao u šesnaesterac i preciznim udarcem pogodio dalji ugao protivičkog gola.

Utisak je na kraju malo pokvario Milan Rodić koji je u 89. Minute zaradio dva žuta kartona u razmaku od svega 30-ak sekundi.

Revanš meč između Pjunika i Crvene zvezde na programu je sledećeg utorka u Jermeniji.

Pobednik ovog dvomeča će u plej-ofu za ulazak u elitu igrati protiv boljeg iz duela Makabi Haife i Apolona, a njihova prva utakmica pripala je Izraelcima sa ubedljivih 4:0.