Crvena zvezda dominirala u Novom Sadu i uzela tri boda novajliji u Superligi

0

Crvena zvezda je u Novom Sadu ostvarila očekivanu pobjedu protiv novajlije u eliti Mladosti GAT – 4:0, kojom se učvrstila na liderskoj poziciji na tabeli.

Crveno-bijelu su imala dominaciju u posjedu lopte, više šansi, čak deset kornera u prvom poluvremenu (domaćin ni jedan). Najzaslužniji što je njegov tim bio u igri i posle 45 minuta je golman domaćih Aleksa Milojević.

U petom minutu meča sudija Živković je poslije pregledanog sminka uz pomoć VAR tehnologije svirao jedanaeseterac za Beograđane, poslije prekršaja na Ivaniću. Odgovornost je preuzeo na ovom meču očajni Pešić, čiji je udarac sa bijele tačke golman Mladosti „pročitao”.

Ipak, sedam minuta kasnije, gosti su poveli. Eraković je uputio sjajan povratni pas ka Ivaniću, a momak iz obližnjeg Bačkoj Jarka je doveo svoj tim do prednosti u Novom Sadu, neodbranjivo je šutirao sa 20 metra, Milojević ovoga puta nije imao šanse.

Do kraja prvog poluvremena, Milojević je branio sve što je mogao. Najprije udarac Bukarija, potom je Pešić imao još jedan veliki promašaj, glavom je sa četiri metra šutirao preko gola Mladosti. Mogli su domaći do izjednačenja u dva navrata, najprije kad se lopta odbila Radomanu, ali je šutirao preslabo za Borjana. Potom i u 39. minutu, kad je golman Zvezde bio siguran poslije udarca Dimitrova.

Do kraja prvog poluvremena probao je još Kanga u 42. minutu, ali je šutirao preko gola, dok je Milojević uspio da „skine” i šut Mitrovića u 45. minutu.

Sličan tempo imalo je i drugo poluvrijeme. Crvena zvezda je pitanje pobjednika riješila drugim golom, bila je to odlična kontra u 70. minutu, koju je rutinski završio Katai na dodavanje Bena. Do kraja meča, pogodio je još jednom najbolji pojedinac susreta, Mirko Ivanić, koji je u 84. minutu odlično reagovao posle ubacivanja Kange iz kornera, a potom je svoj drugi gol postigao i Katai u 87. minutu.