Košarkaška B reprezentacija Crne Gore zauzela je četvrto mjesto na prestižnom međunarodnom turniru u kineskom Šenženu, nakon poraza u polufinalu i utakmici za treće mjesto.
U polufinalnom duelu drugopozivci su poraženi od kineskog tima Donguan rezultatom 94:66.
Jedini dvocifeni u crnogorskoj selekciji bio je Milutin Đukanović sa 24 poena. Radovan Spasojević je dodao osam, Vladimir Tomašević i Milić Starovlah po šest, Slobodan Miljanić i Vučurović po pet poena.
U utakmici za treće mjesto, momci koji su predstavljali Crnu Goru su odigrali izuzetno uzbudljiv meč protiv reprezentacije Brazila, koji je nakon dva produžetka završen rezultatom 110:106 u korist južnoameričke selekcije.
Spasojević je briljirao sa 32 poena, dok su dvocifreni učinak ostvarili još Pavle Đurišić sa 17, Marko Radunović i Đukanović sa po 13 i Nikola Žižić sa 11 poena. Na semafor su se upisali još Miljanić sa sedam, Danilo Brnović sa pet Starovlah sa četiri, te Andrej Vulević i Vučurović sa po dva poena.
