Crnogorski vaterpolisti nikako da nađu recept za španski sistem

0

U svakom momentu, na kojem god bazenu u Evropi se igralo, vaterpolo reprezentacija Španije je mnogo bolji tim od crnogorskog nacionalnog tima.

Vidjelo se to i večeras u Podgorici i drugom kolu turnira Svjetskog kupa u kojem je „furija” prilično lako izašla na kraj sa „ajkulama“ (10:6).

Razlika u klasi je bila očigledna, iako je Crna Gora u prvom poluvremenu promašivala sve što je mogla – dala je svega dva gola, oba u posljednjih 68 sekundi prvog poluvremena kada je preko Konstantina Averke i Đura Radovića smanjila na 5:2.

U prvih osam minuta su domaći iz izglednih pozicija čak pet puta pogađali okvir gola (šut 9-0), dok se na drugoj strani iz napada u napad samo „pumpalo” samopouzdanje moćnog protivnika.

Španija je veliki korak ka trijumfu napravila već sredinom druge četvrtine kada je povela 5:0, ali je Crna Gora u trećem periodu golom Dušana Banićevića smanjila na 8:5, u tom momentu je i postojala nada da može da poremeti računicu u ovom momentu najjačoj selekciji na svijetu.

Ipak, Španija nije gubila glavu, rutinski je vođena Felipeom Peroneom pronalazila rupe u odbrani „ajkula” i bez problema odbranila prednost.

Averka je sa dva gola bio najefikasniji u crnogorskom timu, po jednom su se upisali Aljoša Mačić, Banićević, Marko Mršić i Đuro Radović.

Španci su tako upisali drugu pobjedu na turniru (nakon što su u srijedu savladali Grčku), dok je Crna Gora poražena pošto je na premijeri bolja od Gruzije.

Naredni meč vaterpolisti Crne Gore igraju u subotu od 17.30 sati sa Srbijom.

Satnica i rezultati turnira u Podgorici – 8.mart: Australija – Srbija 6:10, Grčka – Španija 8:11, Crna Gora – Gruzija 13:12; 9. mart: Crna Gora – Španija 6:10, Gruzija – Australija (19.30); 10. mart: Španija – Gruzija (17.30), Srbija – Grčka (19.30); 11. mart: Crna Gora – Srbija (17.30), Grčka – Australija (19.30); 12. mart: Crna Gora – Australija (17.30), Španija – Srbija (19.30); 13. mart: Grčka – Gruzija (17.30), Australija – Španija (19.30), 14. mart: Gruzija – Srbija (17.30), Crna Gora – Grčka (19.30).