Crnogorski kadeti poraženi od Španije iako su imali 17 poena prednosti

0

Kadetska košarkaška reprezentacija Crne Gore doživjela je drugi poraz na Evropskom prvenstvu u Skoplju. Nakon domaćina, „crveni“ su poraženi od Španije 66:74.

Opet je sastav Crne Gore imao momente sjajne igre, ali u finišu ostao bez poena, što je rival iskoristio da dođe do prvog trijumfa na prvenstvu.

Dobar početak meča Crnogoraca, serija 9:0 za vođstvo od 10:3 u petom minutu. Maksimalnih devet poena prednosti za prvi period stvorili su na kraju (22:13).

David Mirković je pogodio trojku za 25:13, na startu drugog perioda. Parcijalom 8:3, odvojili smo se na 33:16, bilo je to plus 17 u 16. minutu. Na četiri minuta prije poluvremena bilo je 38:21, a onda su Španci uspjeli da do kraja perioda priđu na 41:30. Taj pad u finišu prvog dijela uticao je na crnogorske košarkaše. Španija je u trećem periodu uspjela da se primakne na samo četiri poena minusa (51:55).

Imali su „crveni“ prednost 60:55 na sedam minuta do kraja i onda dozvolili rivalu da serijom 19:6 osigura čak i sigurno vođstvo.

David Mirković je ubacio 20 poena (18 u prvom poluvremenu) uz deset skokova. Marko Radunović je postigao 16 poena.

Poslednji rival crnogorskoj selekciji u grupnoj fazi biće Grčka koja je ostvarila dvije izuzetno ubjedljive pobjede nad Španijom i Sjevernom Makedonijom.