Crnogorski juniori bez osvojenog seta nakon dva meča

0

Odbojkaška juniorska reprezentacija Crne Gore drugog dana turnira u Podgorici poražena je od Norveške rezultatom 3:0 (26:24, 25:22, 25:20).

Domaća selekcija je dobro otvorila utakmicu, Nikola Đurović i saigrači imali su prednost 10:5 i konstantno vođstvo u prvom setu, međutim iskusniji Norvežani su uspjeli da preokrenu ovaj set i povedu sa 1:0 (26:24).

U drugom setu sličan scenario, naši momci su imali prednost i tokom drugog seta (13:11), sastav Darka Prebiračevića pružio je dobru igru i ovom dijelu igre, sve do kraja seta, kada su Norvežani uspjeli da se odvoje u završnici i završe i ovaj set u svoju korist rezultatom 25:22.

Treći set je od starta kontrolisala gostujuća ekipa, naša selekcija uspjela je da priđe na 15:16, međutim Norvežani su na kraju slavili maksimalnim rezultatom (25:20).

Vasilije Milenković i Luka Lojić osvojili su po 10 poena, sedam je imao kapiten Nikola Đurović. Kod Norveške najefikasniji je bio Mikal Kalstad sa 13 poena.