Ženska omladinska reprezentacija Crne Gore uspješno je otvorila nastup u preliminarnoj rundi kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.
U prvom kolu grupe B1, izabranice Mirka Marića su savladale Azerbejdžan rezultatom 2:1.
„Tokom cijele utakmice bili smo bolji rival, pogotovo u drugom poluvremenu, koje smo praktično proveli na polovini Azerbejdžana. Nijesmo stvorili puno više šansi od ovih prilikom golova, ali smo sve vrijeme imali inicijativu i zasluženo pobijedili. Sada je najvažnije da se oporavimo od ovako naporne utakmice i da se na pravi način spremimo za duel sa Hrvatskom, koja je favorit ove grupe”, rekao je Marić.
Azerbejdžan je poveo u 17. minutu, iz praktično jedine šanse na utakmice gol je postigla Edanur Mutlu. Odgovor sa druge strane stigao je u 29. minutu, a mrežu protivnika zatresla je Lidija Stanić. Konačan rezultat postavila je Anastasija Rakočević petnaestak minuta prije kraja meča.
CRNA GORA – AZERBEJDŽAN 2:1 (1:1)
Stadion: „Veli Jože” u Poreču. Sudija: Mariska Overtom (Holandija). Strijelci:
0:1 – Mutlu 17, 1:1 – Stanić 29, 2:1 – Rakočević 76.
CRNA GORA: Kalač, Rakočević, Malesija, Vukadinović, Ralević, Bulić, Simonović, Bicić, Golubović, Stanić (od 87. Savović), Krivokapić (od 87. Radmanović).
AZERBEJDŽAN: Fejzulajeva, Aširova, Jafarova, Rahimova, Tarvelizada, Bozkurt, Kodžabej, Hujsenli, Mutlu, Ahmadli (od 67. Gendžaj), Mamadova (od 67. Zamamli).
