Crnogorke ubjedljive protiv Senegala, odluka u poslednjem kolu

0

Sjajno izdanje i ubjedljiva pobjeda protiv Senegala (29:21) znači da će rukometašice Crne Gore u ponedjeljak (20.30 sati) protiv domaćina Švedske u posljednjem kolu glavne runde juriti četvrtfinale.

Pobjeda je bila imperativ i „lavice“ su odradile posao bez greške. Prva pobjeda u glavnoj rundi, četvrta pobjeda na prvenstvu, šest bodova uoči posljednjeg kola glavne runde.

Sjajno izdanje, ubjedljiva pobjeda protiv Senegala (29:21) važna iz dva razloga – za povratak na pobjednički put u borbi za četvrtfinale i lijepa uvertira za meč protiv domaćina Švedske u posljednjem kolu glavne runde.

U duelu protiv afričke selekcije sve je bilo riješeno do poluvremena – ozbiljan pristup od prvog minuta, raznovrsna igra u napadu i dvocifrena prednost (16:6) u 25. minutu, nakon serije od sedam vezanih golova.

Drugo poluvrijeme je bilo formalnost, sve igračice su dobile priliku, među njima i golmanka Anastasija Babović koja je stigla da zamijeni povrijeđenu Martu Batinović.

Slijedi dan odmora, a potom i rasplet u ponedjeljak, kada se igra posljednje kolo glavne runde.

Pobjeda protiv Švedske donosi prvo mjesto u grupi Crnogorkama, poraz sa druge strane eliminaciju, osim ukoliko Mađarska ne savlada Hrvatsku.

Da li će „lavicama” igrati samo pobjeda znaće prije početka meča sa domaćinom, pošto Hrvatice i Mađarice igraju ranije.