Crna Gora rutinski sa Njemačkom

0

Njemačka se ispostavila kao nedorastao rival crnogorskim vaterpolistima. Ajkule su laganim plivanjem (10:5) stigle do četvrtfinala Evropskog prvenstva u Hrvatskoj, gdje će u petak od 20.15 časova igrati protiv Italije.

Jedino što su Njemci uspjeli da urade je da preko Denisa Streleckija povedu na startu sa 1:0.

Vasilije Radović, Dušan Matković, Konstantin Averka i Miroslav Perković su već do 9. minuta najavili u kojem pravcu će ići meč.

Zoran Božić je sa dva gola upozorio naše momke (4:3), koji su odgovorili sa šest vezanih pogodaka, pa je na minut i po do kraja treće dionice na semaforu pisalo najvećih plus sedam (10:3).

Gojkovićevi puleni su nakon toga skinuli nogu sa gasa i dozvolili rivalu da ublaži poraz.

Nije se protiv slabašnog rivala osjetilo odsustvo suspendovanih Vlada Popadića i Vladana Spaića, a za razliku od prethodnih mečeva realizacija igrača više je bila stopostotna (6/6) sve do finiša treće četvrtine.

CRNA GORA – NJEMAČKA 10:5 (3:1, 3:2, 4:1, 0:1)

Plivalište: SRC Mladost na Savi. Sudije: Aleksandresku (Rumunija) i Burže (Francuska). Igrač više: Crna Gora 9 (6), Njemačka 6 (2). Peterci: Crna Gora 2 (2).

CRNA GORA: Lazović (jedna odbrana), Brguljan, Perković 1, Averka 2, Mačić, Mršić 1, Vidović, Đ. Radović, Ukropina 3 (2), Vujović 1, Matković 1, V. Radović 1, Tešanović (sedam obrana).

FRANCUSKA: Benke (devet odbrana), Božić 2, Korbel, Djuk, Zajfert, Taubert, Streleckij 3, Kiru, Sekulić, Kupers, Šiper, Vernet Švajmer.