Piše: Boško Vukićević
Zvanične institucije države Crne Gore ne bi trebalo da ignorišu nečuvene i skandalozne javno izrečene stavove hrvatskog šefa diplomatije o splitskom logoru „Lora“, u kojem su zvjerski mučeni i ubijani crnogorski državljani.
Naime, Grlić Radman je neprimjerenim i drskim tonom, tokom jučerašnjeg intervjua jednom dnevnom listu, odbrusio da „ne postoji i nikad nije postojao nikakav ‘logor Lora’, i da to nije otvoreno pitanje“.
Iako duboko svjesni ucjenjivačkog potencijala zvanične Hrvatske tokom pristupnih pregovora o ulasku Crne Gore u EU, domaće vlasti ne bi smjele da dopuste baš „sve i svašta“ što dolazi od strane ekstremno nastrojenog hrvatskog šefa diplomatije. Ne smiju biti dopuštena „iživljavanja“ Gordana Grlić Radmana nad istorijskim činjenicama, njegovo ponižavanje države Crne Gore, kao ni njegova „ritualna tancovanja“ na grobovima žrtava „nikšićko-šavničke grupe“, koje su zvjerski mučene i ubijene.
Evropski put Crne Gore mora sačuvati njeno nacionalno dostojanstvo. I kada bi htjela, Hrvatska ne može blokirati ulazak naše zemlje u Evropsku uniju, što pokazuju i neka uporedna iskustva. Najmanje što se može očekivati od crnogorske vlasti jeste upućivanje oštrog demarša Hrvatskoj, zbog stava njenog ministra o logoru „Lora“ i ratnim zločinima koji su u njemu počinjeni.
(Mišljenja i stavovi u rubrici Kolumne/Drugi pišu nisu nužno stavovi redakcije portala Borba)

Nije postojao logor Lora, sta hocete, napali smo Hrvate i jos da vam zahvale!
Ne lupetaj!
E sram te bilo, mrčni jadove.
E moji maloumni crnogorci mislili ste da su vam hrvati blizi od srba dok se vi bijete ko je srbin a ko crnogorac hrvati gledaju ka boki bosnjaci Sandzak u kosovo bosna a albanci ulcinj bar malesiju u Albaniji a nijedan nebi zivijo u ovim drzavama jer znaju da bi ih maltretirali neko kaze to je politika ne ja smatram bezobrazluk
MONTEUSUPAK SE NE PITA NISTA SAMO KLANJA I PODILAZI KOME DA SE SUPROSTAVI JADNI MALI MONTEUSUPCIC