Crna Gora bez sreće protiv Hrvatske

0

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je od selekcije Hrvatske u Geteborgu 26:25 (13:13), na startu glavne faze Svjetskog prvenstva u Danskoj, Norveškoj i Švedskoj.

„Lavice“ su upisale prvi poraz na šampionatu i zakomlikovale borbu za plasman u četvrtfinale.

Crna Gora sada ima četiri boda, a Hrvtaska tri.

Izabranice Bojane Popović su u većim dijelom meča jurile rivala, a u finišu nisu imala sreće da stignu do boda.

Itana Grbić je sedam sekundi prije kraja iz izgledne pozicije šutirala pored gola.

Crna Gora je imala i peh da se u 18. minutu povrijedi Marta Batinović.

U prvom dijelu utakmice Hrvatice su u četiri navrata imale tri gola prednosti, ali su izabranice Bojane Popović do velikog odmora izjednačio 13:13.

Ipak, kriza u napadu na startu drugog poluvremena, kada „lavice“ gotovo deset minuta nisu postigle pogodak, čini se da je bilo presudno za konačan epilog.

Iako je Crna Gora dva puta prišli na „minus jedan“, Itana Grbić u posljednjem napadu nije uspjela pronaći put do mreže Hrvatske za bod.

Grbić je, inače, bila najefikasnija u taboru crnogorske selekciji sa pet golova, Jelena Despotović je postigla četiri, a po tri Tatjana Brnović, Dijana Mugoša, Ivona Pavićević i Matea Pletikosić…

Crna Gora naredni meč igra u subotu protiv Senegala, s početkom u 15.30 časova.