Čelsi poslije pet godina slavio na Gudisonu: Everton otvorio sezonu porazom nakon decenije

0

Fudbaleri Čelsija novu sezonu Premijer lige otvorili su minimalnom pobjedom na gostovanju Evertonu 1:0.

Prošle sezone „karamele” su vodile žestoku bitku za opstanak, a ključnu pobjedu ekipa Frenka Lamparda ostvarila je u 35. kolu protiv „palvaca” na domaćem terenu.

Na otvaranju nove sezone isti rivali, na istom mjestu, ali krajnji ishod je bio drugačiji. Trenutak odluke dogodio se u devetom minutu nadokande prvog poluvremena, kada je Dukure u svom šesnaestercu sa obje ruke oborio Čilvela, za sudiju Pousona nije bilo dileme. Odgovornost je uzeo Žoržinjo, koji je loptu poslao u jedan, a golmana Pikforda u drugi ugao.

Razlog velike nadoknade bila je pauza uzrokovana povredom Godfrija u ranoj fazi meča. Utakmicu iz istih razloga nisu završili Mina i Kulibali. Za „plavce” je debitovao i skupo plaćeni Mark Kukurelja, koji je odigrao poslednjih 15-tak minuta utakmice plus nadoknadu.

A ta nadoknada bila je kao i u prvom poluvremenu, čak 10 minuta, zbog brojnih povreda, čak i prekida dok jedan od gledalaca na stadionu nije bio udaljen sa tribina. Ipak, ni to nije bilo dovoljno Evertonu da izbjegne poraz.

Klub iz Liverpula je nakon cijele decenije poražen na otvaranju sezone. Takođe, bio im je ovo prvi poraz od Čelsija na svom terenu od 2017. godine.

Rezultati – petak: Kristal Palas – Arsenal 0:2 (0:1) /Martineli 20, Guej 85ag/; subota: Fulam – Liverpul 2:2 (1:0) /Mitrović 32, 72 – Nunjez 64, Salah 80/, Bornmut – Aston Vila 2:0 (1:0) /Lerma 2, Mur 80/, Lids – Vulverhempton 2:1 (1:1) /Rodrigo 24, Ait Nuri 74ag – Podens 6/, Njukasl – Notingem Forest 2:0 (0:0) /Šer 58, Vilson 78/, Totenhem – Sautempton 4:1 (2:1) /Sesenjon 21, Dajer 31, Salisu 60ag, Kuluševski 63 – Vard-Praus 12/, od 18.30: Everton – Čelsi 0:1 (0:1) /Žoržinjo 45+9/; nedjelja od 15: Lester – Brentford, Mančester Junajted – Brajton, od 17.30: Vest Hem – Mančester Siti.