Cedevita Olimpija ne prija Mornaru

0

Košarkaši Mornara pružili su hrabru i dobru partiju u 11. kolu ABA lige, ali su ipak poraženi u Topolici od Cedevita Olimpije – 86:74.

Od početka je to bio tijesan meč što potvrđuje činjenica da nijedan tim nije imao veću prednost od šest poena i to su imali gosti na startu kada su napravili seriju 6:0. Uspjeli Barani da povedu dva puta u prvoj četvrtini (12:11 i 16:15), ali su na kraju gosti iz Ljubljane vodili poslije 10 minuta igre 18:16.

Serijom 6:0 Mornar je otvorio drugi period igre i poveo sa 22:18. Cedevita Olimpija se brzo vratila u meč i onda smo jedno vrijeme gledali rezultatsku klackalicu. Tek u finišu prvog poluvremena Zmajevi su se malo odlijepili i na veliki odmor otišli sa prednošću 40:36.

Bolje su drugo poluvrijeme otvorili gosti i otišli na devet poena prednosti – 46:37. Ipak, Mornar je još jednom u ovom meču pokazao karakter i do kraja trećeg perioda uspio da se spusti na -3 (62:59).

Međutim, nade o drugoj pobjedi u sezoni pale su u vodu u posljednjoj dionici. Cedevita Olimpija je odigrala mnogo bolje i u napadu, ali i u odbrani. Četa Simonea Pjaniđanija otišla je i na dvocifrenu prednost u drugom dijelu četvrte četvrtine, po prvi put na meču.

Na kraju pobjeda Zmajeva – 86:74.

U redovima Mornara najviše su se istakle novajlije. Markus Vejters je ubacio 16 poena, dok je Tavijen Dan–Martin dodao 11. Dvocifren je bio još Nemanja Vranješ sa 10 poena.

Kod Cedevita Olimpije najefikasniji je bio Karlo Matković sa 24 poena.