Piše: BUNT CG
Jovan Dučić, jedan od najvećih srpskih pjesnika, je rekao: ,,Neko ostari kao mramor i zlato, a neko kao cipela“.
Stara cipela ili TRANJA u srpskom narodu često označava i moralnu kategoriju.
Kad čovjek ne drži svoju riječ, a na ramenima nosi tovar godina, a uz to je još i predstavnik naroda, šta je drugo nego tranja?
Srbi čekaju popis kao ozebli sunce.
No dzaba čekaju, kad imaju ,,vođu“ koji je ostario kao cipela.
E popisa će biti, jer ne dozvoljavamo da nam pravila igre diktira slijepac.
Ili tihi spavač neke službe?
Čemu sada naknadna pamet?
Krivokapiću, zar nijesi javno rekao da će popisa biti?
Imaš priliku da postaneš mramor.
A popisa do kraja godine mora biti!
