Bundesliga: Bajern uhvatio ritam, Dortmund deklasirao Štutgart, Lajpcig izvukao bod nakon 0:3!

0

Fudbaleri minhenskog Bajerna ostvarili su pobjedu u Zinshajmu gdje su bili bolji od Hofenhajma rezultatom 2:0.

Pogađali su Musijala u 18. i Čupo-Moting u 38. minutu i tako približili Bavarce vrhu tabele na samo bod zaostatka u odnosu na vodeći Union koji ima meč manje.

Borusija je u Dortmundu deklasirala Štutgart sa 5:0, a sve je bilo gotovo praktično posle prvih 45 minuta kada su domaćini golovima Belingema, Zilea i Rejne već vodili sa tri gola razlike.

U 53. minutu ponovo je pogodio Belingem, a supertalentovani Jusufa Mukoko postavio je konačnih 5:0.

Ekipa Augsburga umalo je napravila iznenađenje na domaćem terenu gdje su remizirali sa Lajpcigom 3:3 i pored dva gola prednosti.

Domaćin je u 34. minutu poveo preko Beriše sa penala, u 51. prednost je udvostručio Demirović, nakon čega je u 64. minutu pogodio i Vargas. Dva minuta kasnije, Augsburg je ostao sa igračem manje zbog isključenja Jaga, što su „bikovi“ iskoristili i smanjili zaostatak preko Andrea Silve u 73. minutu.

Krenuo je Lajpcig na sve ili ništa i dobio – nešto. Nkunku je „zakuvao“ zavšnicu golom u 89, da bi minut kasnije Novoa Ramos svojim golom spasio goste od poraza.

Zanimljiv susret odigran je i u Leverkuzenu gdje je Bajer remizirao sa Volfsburgom 2:2.

Posle promašenog penala u 10. minutu, Dijabi se iskupio i pogodio sedam minuta kasnije, ali su „vukovi“ zahvaljujući autogolu Andriha u 28. i udarcu sa penala Maksimilijana Arnolda preokrenuli rezultat.

Ipak, poraz „farmaceuta“ spriječio je Frimpong u 76. minutu.

Frajburg je na som terenu bio bolji od Verdera rezultatom 2:0, posle isključenja Fridla pogađali su Kubler u 56. i Grifo u 80. minutu susreta.