Predsjednik PzP-a, Nebojša Medojević, poručio je na mreži X da Agencija za zaštitu životne sredine ne govori istinu o ekocidu u Šulima.
”O ekocidu u Šulima ja sam obavijestio javnost saopštenjem od 11. 12. 2025. godine. Imali su dovoljno činjenica koje ukazuju na osnovanu sumnju da se u Šulima nezakonitim postupanjem menadžmenta „Gradir Montenegro” ugrožavaju zdravlje i životi ljudi i nepovratno devastira životni prostor”, ovjašnjava on.
Kako zaključuje, finansijske obaveze zagađivača su važan aspekt ovog problema, ali valjda su zdravlje i životi ljudi važniji!
