Bulatović i Kuč srušile Kipar, igraće baraž za B Ligu nacija

0

Crnogorske fudbalerke savladale su u Donjoj Gorici reprezentaciju Kipra 2:0 (0:0) u poslednjem kolu C3 grupe Lige nacija.

Mrežu Kipranki načela je Slađana Bulatović u prvom minutu drugog poluvremena, nakon što je ostala sama na desetak metara od protivničkog gola poslije kardinalne greške Sare Papadopulu.

Konačan rezultat postavila je Armisa Kuč u 74. minutu. Jasna Đoković je izvela slobodan udarac, a kapitenka crnogorske reprezentacije se ubacila iza leđa odbrane protivnika i glavom pogodila metu.

Prvi šut u okvir gola Kipranke su ubilježile tek u 82. minutu, ali je Anastasija Krstović dobro reagovala. Crnogorska reprezenativka je dobro izašla i odbranila i udarac Antri Violari u 89. minutu.

Fantastična je na drugoj strani bila njena koleginica Marija Mataiu. Golmanka Kipra je najzaslužnija što gošće nisu kapitulirale već u prvom poluvrmenu. Nevjerovatno je što je odbranila Heleni Božić dva puta u finišu prvog poluvremena, drugi put sa tek dva metra.

Istakla se i u nastavku intervencijama nakon udaraca Đokovićeve i Kuč.

Iz grupe 3 je u B Ligu nacija napredovao Azerbejdžan dok će Crnogorke igrati u baražu.