Buker brojao do 52: Miciću falila asistencija za dabl-dabl

0

Vasilije Micić odigrao je još jedan odličan meč za Šarlot, ali to nije bilo dovoljno da njegov tim ozbiljnije ugrozi Boston, trenutno najbolju ekipu NBA lige.

Seltiksi su slavili 118:104, a Micić je za Hornetse upisao 13 poena (5/13 šut iz igre) i imao devet asistencija uz dva skoka.

Drugi srpski as u timu iz Sjeverne Karoline Aleksej Pokuševski nije imao svoje šutersko veče. Postigao je samo tri poena uz šut iz igre 1 od 7. Majls Bridžis je bio najefikasniji na meču sa 26 poena, 11 skokova i osam asistencija.

U redovima Bostona Sem Hauzer i Džejson Tejtum su ubacili po 25 poena, dok je Porzingis brojao do 20.

Noć je obeležio Devin Buker, bek Finiksa Sansa, koji je u pobjedi svog tima na gostovanju Nju Orleansu 124:111 ubacio 52 poena uz tri skoka i devet asistencija.

Bek Sunca je treći put ove godine ubacio 50 i više poena.

Sem Bukera koji je imao svoje veče, Kevin Durent je utakmicu završio sa 20 poena, dok je zapaženu rolu imao Jusuf Nurkić koji je upisao novi dabl-dabl sa 19 poena i isto toliko skokova.

Na drugoj strani u ekipi Nju Orleansa, Zajon Vilijamson je imao zapaženi učinak sa 30 poena.

Diandre Ejton imao je priliku da prekine seriju poraza ekipe Portlanda, ali je promašio šut za pobjedu, pa je Orlando Medžik slavio na kraju sa 104:103.

Ejton je ubacio 20 poena uz 12 skokova, dok je Banton sa 26 bio najefikasniji u timu Trejlblejzersa.

Na drugoj strani Franc Vagner je predvodio Orlando do ovog  novog trijumfa. Njemac je utakmicu završio sa 20 poena, dok je Vendel Karter imao učinak od 17 poena i 13 skokova.

Pokazali su reakciju košarkaši Portlanda koji su meč prije ovoga poraženi od Majamija sa čak 60 razlike. Sada su dobro ušli u meč i imali prednost posle prve četvrtine.

Orlando se vratio sredinom druge i na poluvrijeme se otišlo sa vođsvom domaćih košarkaša.

U tom ritmu je Orlando igrao i u drugom poluvremenu kada je Karter svojom serijom poena prvi put doneo dvocifrenu prednost svom timu.

Uspio je Portland da se vrati i zakuva finiš meča, iako su domaći na tri minuta do kraja imali prednost od 102:93, na kraju je sve stalo na poslednji napad koji nije iskoristio Ejton tako da je Orlando odnio pobjedu na ovom meču koja je bila stota za trenera Medžika Džamala Mozlija.

Isto kao Ejton, Kejd Kaningem je promašio šut za produžetak u duelu njegovog Detroita i Memfisa (108:110).

Bek Pistonsa je naskočio na 45 stepeni, šutirao od table i promašio.

Kaningem je meč završio sa 36 poena, a Ajvi sa 20 u poraženom timu.

Kod Grizlisa Džekson je brojao do 40.

Nije bilo prevelike drame na utakmici Indijane i Bruklina, jer su Pejsersi slavili sa 133:111.

Do ove pobjede Indijanu je vodio Tajriz Halibarton koji je ubacio 27 poena uz 13 asistencija, Paskal Sijakam je na ovom meču ubacio 15 poena, dok se Obi Topin zaustavio na 14.

Zapaženu rolu je imao i Džejlen Smit, koji je u trenutku isključenja zbog nesportskog faula imao 17 poena.

Kod Bruklina Kem Tomas je bio najbolji sa 22 poena.