Budućnost ubjedljiva protiv Trenta

0

Košarkaši Budućnosti slavili su večeras protiv italijanskog Trenta rezultatom 79:66 u okviru trećeg kola druge faze Evrokupa.
Podgoričani su imali fenomenalan šuterski učinak u prvoj četvrtini kada su i stekli opipljivu razliku koju su znalački sačuvali do kraja utakmice. U drugom poluvremenu italijanski predstavnik nije uspio ozbiljnije da priprijeti iako su nekoliko puta uspjeli da se primaknu na jednocifreni zaostatak.
U redovima tima iz Podgorice istakli su se Gibson, Ivanović i Gordić koji su imali dvocifreni učinak dok je jedini raspoloženi za igru kod gostiju bio Saton koji je bio najefikasniji igrač meča sa 26 poena. Isti rivali će se sastati za sedam dana u Italiji, ali je naš tim znatno bliži plasmanu u četvrtfinale Evrokupa nakon večerašnje pobjede.