Budućnost u drugom poluvremenu „izrešetala“ Borac

0

Poslije slabog paljenja, plava mašina je pregazila Borac u 23. kolu ABA lige 100:79 (23:20, 21:17, 32:17, 24:25). Košarkašima Budućnosti to je bila 10. vezana pobjeda u ABA ligi, dok je ekipa iz grada na Moravi vezala peti neuspjeh.

Čačani su samo u prvom poluvremenu pravili probleme crnogorskom šampionu, vodili su tri puta, poslednji put 7:6, nakon pogotka Ronalda Segua u 3. minutu. Zatim su Andrija Slavković, Petar Popović, Jogi Ferel i Kenan Kamenjaš odveli domaće na 18:12.

Bivši košarkaš SC Derbija, Danilo Tasić, Tajlan Birts i Džvon Frenklin su odgovorili i u finišu prve četvrtine doveli ekipu Dejana Milatovića na minus jedan (20:21).

Slično je bilo u drugoj četvrtini, kada su Plavi sa osam vezanih poena prvi put stekli dvocifrenu prednost 34:23, da bi Ronaldo Segu u 18. minutu izjednačio na 35:35.

Ferel i Marvin Džons su se potvrudili da Budućnost na odmor ode sa prednošću od sedam poena.

U drugom poluvremenu su Plavi izašli odlučniji, razletjeli su se po parketu “Morače” i stekli velikih 22 poena prednosti pred poslednjih 10 minuta (76:54).

Nastavili su izabranici Andreja Žakelja da “rešetaju” i u poslednjoj četvrtini pa su u dva navrata imali i 30 poena viška…

Kamenjaš sa 17 poena je predvodio domaće do trijumfa. Tanasković i Ferel su ubacili po 16 poena. Džons je dodao 11 poena.

Kod Borca su četvorica košarkaša imali dvocifren košgeterski učinak. Frenklin je brojao do 24, Birts je postigao 14, Segu i Uroš Čarapić po 11 poena.

Podgoričani u narednom kolu gostuju FMP-u nakon čega slijedi derbi za drugo mjesto u ABA ligi sa Partizanom u “Morači”, 31. marta.