Budućnost slavila u Pljevljima, remi Sutjeske i Dečića, Podgorica i dalje lider

0

Fudbaleri Budućnosti savladali su Rudar u Pljevljima sa 2:1 u meču šestog kola Prve Telekom fudbalske lige Crne Gore.

Budućnost je tako stigla do trijumfa nakon ispadanja u trećem kolu Lige Evrope i poraza od Sarajeva u gostima prije tri dana.

Budućnost je do prednosti došla u 23. minutu kada je pogodio Panajotis Moraitis, ali su domaći poravnali u 44. pogotkom Miloša Raičkovića.

Ipak, novo vođstvo, a na kraju i trijumf Podgoričanima donio je Vuk Striković u nadoknadi prvog dijela.

Budućnost nakon ove pobjede ima devet bodova uz meč manje i nalazi se na trećoj poziciji, dok je Rudar pri dnu tabele sa šest bodova.

Sutjeska je na gostovanju Dečiću odigrala 1:1. Vodili su domaći golom Kristijana Vuljaja iz 19. minuta, a remi Nikšićanima donio je Marko Ćetković u 53. minutu.

Sutjeska je do sada sakupila osam bodova, dok Dečić ima 14.

Iskra je u Danilovgradu sa 1:0 savladala ekipu OFK Petrovca golom Ivana Vukovića u 80. minutu.

U posljednjem meču večeri Podgorica je u gostima odigrala 1:1 sa Zetom. Gosti su poveli pogotkom Jovana Vujovića u 71. minutu. Treba napomenuti da je Podgorica cijelo drugo poluvrijeme odigrala sa igračem manje jer je u 42. minutu isključen Suzuki.

Remi Zeti donio je Aleks Jamoa u 86. minutu.

Podgorica je sigurni lider sa 14 bodova, dok je Dečić drugi sa dva boda manje.

Jezero je juče u prvom meču kola savladalo OFK Titograd sa 1:0.