Budući broj jedan protutnjao Šatrijeom: Dimitrov nemoćan protiv neumoljivog Sinera

0

Italijanski teniser Janik Siner plasirao se u polufinale Rolan Garosa.

Siner je u četvrtfinalu sa 3:0, po setovima 6:2, 6:4, 7:6 (3), posle dva sata i 31 minut igre eliminisao Bugarina Grigora Dimitrova.

Bio je drugi teniser svijeta dominantan od početka do kraja meča na „Filip Šatrijeu“ i ostavio zahuktalog Dimitrova bez ikakve šanse da napravi iznenađenje danas. Ovim trijumfom Italijan je postao i prvi teniser svijeta, tačnije postaće u ponedeljak kada izaće nova ATP lista.

Posle samo tri gema Siner je došao do prvog brejka, odmah i do još jednog za ubjedljivih 6:2 u prvom setu.

Nastavio je Siner da dominira i u drugom setu. Već na startu po treći put je oduzeo servis Dimitrovu i poveo sa 1:0. Nije bio Bugarin ni blizu da uzvrati brejkom, pa je Italijan sigurnim osvajanjem gemova na svoj početni udarac poveo sa 2:0 u setovima.

Mogao je Italijan da i treći set započne brejkom, ali ga je u tome spriječio deseti na planeti Dimitrov, koji je već u narednom gemu imao svoju priliku za brejk, koju nije iskoristio. U nastavku seta bilo je mirno sve do rezultata 4:4 kada je Siner izvršio pritisak na servis rivala i došao do brejka za vođstvo od 5:4.

Tada se činilo da je sve riješeno, ali tako nije mislio i Bugarin. Uspio je Dimitrov da u narednom gemu po prvi put na meču napravi brejk, izjednači i produži neizvjesnost na centralnom terenu u Parizu.

Odluka o pobjedniku trećeg seta pala je u taj-brejku, a u njemu je novi najbolji teniser na svijetu bio bolji i došao do polufinala.

Tamo će mu protivnik biti bolji iz meča između Karlosa Alkaraza i Stefanosa Cicipasa koji se igra večeras.