Bruno Fernandeš slomio Urugvaj: Portugal u osmini finala SP

0

Fudbalska reprezentacija Portugala pobjedom nad Urugvajem obezbijedila je plasman u nokaut fazu Svjetskog prvenstva u Kataru.

Meč na grandioznom stadionu Lusail u Dohi završen je rezultatom 2:0. Oba gola postigao je Bruno Fernandeš, drugi iz iz penala.

Bio je ovo derbi H grupe u koji su Portugalci ušli nakon pobjede nad Ganom (3:2), dok su Urugvajci u prvom kolu osvojili samo bod protiv Južne Koreje (0:0).

Dvije selekcije sličnih kvaliteta i temperamenta nisu mnogo pokazale u prvom poluvremenu. Najbolju priliku u tom periodu igre propustio je Urugvajac Rodrigo Bentankur. Sjajno je u 32. minutu fudbaler Totenhema krenuo s centra igrališta, u slalomu prošao sve igrače na putu do gola Portugala, izašao pred golmana Dioga Košte, ali čuvar mreže Porta izašao je kao pobjedink iz ovog duela.

Drugo poluvrijeme donijelo je mnogo više uzbuđenja. Na gol se čekalo do 54. minuta. Dugu loptu uputio je Bruno Fernandeš, na nju je glavom krenuo Kristijano Ronaldo, nije zakačio loptu ali je to bilo dovoljno da prevari golmana Urugvaja i da se zatrese mreža – 1:0 za Portugal.

Od tog trenutka Urugvajci sve karte bacaju na napad.

Veliku priliku u 75. minutu propustio je Maksi Gomez, snažno je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali nije imao sreće – lopta je pogodila stativu!

Tri minuta kasnije odličnu šansu imao je Luis Suarez, ali je iz blizine šutirao brzopleto i lopta je otišla pored gola. Pokušao je i Araskaeta, ali je Diogo Košta ponovo bio sjajan na golu Portugala.

Konačan rezultat u trećem minutu sudijske nadoknade vremena postavio je svojim drugim golom Bruno Fernandeš. Prethodno je Himenez u padu zakačio loptu rukom u šesnestercu Urugvaja, arbitar je dobio poziv iz VAR sobe i pokazao na bijelu tačku. Čini se prestrogo. Tek, fudbaler Mančester Junajteda rutinski je realizovao najstrožu kaznu – 2:0.

Mogao je Bruno i do het-trika pošto je u poslednjim trenucima pogodio okvir gola.

Portugal je ovom pobjedom i sa maksimalnih šest bodova obezbijedio plasman u nokaut fazu. U poslednjem trećem kolu Portugalci se sastaju sa Južnom Korejom, Urugvajci protiv Gane.