Predsjednica Vlade Srbije Ana Brnabić je istakla da je za Srbiju od izuzetnog značaja saradnja sa Turskom u oblasti energetike i u pogledu projekta izgradnje i eksploatacije „Turskog toka“, koja omogućava snabdijevanje Srbije i regiona gasom. 

Ona je ocijenila je danas u razgovoru sa ministrom spoljnih poslova Turske Mevlutom Čavušogluom da bilateralne odnose naše dvije zemlje odlikuje intenzivan politički dijalog i izražena ekonomska saradnja, naročito kroz investicije turskih kompanija i učešće u različitim infrastrukturnim projektima u Srbiji.

Brnabić je istakla da je aktuelni nivo bilateralnih odnosa Srbije i Turske na najvišem nivou i da je važno da ekonomska saradnja dve zemlje raste.

(Tanjug)

Tagovi