Srbija danas tuguje, žali i prašta, ali ne zaboravlja, moli se za svoje najbliže, poštuje sve žrtve, tražeći samo to isto i za svoje, napisao je povodom obilježavanja progoma srpskog naroda sa prostora Krajine ambasador Republike Srbije u Crnoj Gori, Vladimir Božović.
„Kulturom sjećanja protiv nekulture zaborava. Živjela Srbija i besmrtni srpski narod”, napisao je dalje Božović.
Ambasador Republike Srbije u Crnoj Gori se nada da se nikad više neće ponoviti takvi zločini.
„Nikad više tzv. akcije Oluja, Bljeska, progomi i drugi zločini nad Srbima gdje god da žive. Jaka, demokratska i stabilna Srbija je garant za to. Slava i hvala svim žrtvama. Zločincima prezir i osuda. Srbija i srpski narod vas nikada neće zaboraviti. Kulturom sjećanja protiv nekulture zaborava i revizije istorije. Živjela Srbija i srpski narod gdje god da živi”, naveo je Božović.


Srbija tuguje kako kaze srpski ambasador ali ne zaboravlja stradanje svog naroda na prostorima bivse Jugoslavije.
Bozovic je sve u pravu,nikad zaboraviti necemo stradanje i proterivanje naseg naroda sa svojih ognjista.