Bornmut povratak u Premijer ligu obilježio pobjedom

0

Fudbaleri Bornmuta su povratak u Premijer ligu obilježili pobjedom nad Aston Vilom 2:0. Domaći su prvi gol postigli već u trećem minutu, Kolumbijac Džeferson Lerma je savladao Martineza. Čuvale su „trešnjice” prednost, a potom prelijepim pogotkom glavom Mura, poslije asistencije Kelija u 81. minutu i definitivno obezbijedile trijumf.

Totenhem je slavio na otvaranju sezone, i to prilično ubedljivo, protiv Sautemptona u Londonu (4:1) i pored činjenice da su gosti poveli, još u 12. minutu, pogotkom Vord-Prausa. Već do kraja prvog poluvremena „pijevci” su preokrenuli. Kuluševski je u 21. minutu odlično uposlio Sesenjona, koji je prelijepim udarcem glavom matirao golmana Bazunua. Deset minuta kasnije na odlično dodavanje Sona pogodio je i Dajer.

U drugom poluvremenu apsolutna dominacija ekipe Antonija Kontea, ali pomogli su im i igrači Sautemptona očajnim reakcijama. Najlošija je viđena u 60. minutu, kad je poslije ubacivanja Emersona u peterac Salisu očajno reagovao i ubacio loptu u sopstvenu mrežu.  Samo tri minuta kasnije još jedan odličan prodor Emersona, koji je uputio povratni pas ka Kuluševskom, a Šveđanin je snažno šutirao i pogodio za veliku prednost svog tima.

Njukasl se na punom „Sent Džejms parku” dugo mučio protiv povratnika u društvo najboljih Notingem foresta. „Šumarima” je presudio Šar, evrogolom u 58. minutu, sa dvadesetak metara.

Vrlo zanimljivo bilo je u meču Lidsa i Vulverhemptona. Na kraju je slavio domaćin nakon preokreta (2:1). Poveli su gosti golom Podensa u šestom minutu, izjednačio je Rodrigo u 24. Do kraja susreta oba tima su pokušavala da upišu startnu pobjedu, a to je uspelo Lidsu, nakon akcije iz 74. minuta, kad je Bamford izbjegao ofsajd zamku, asistirao Aronsonu, a mladi Amerikanac koji je došao iz Salcburga, postigao je prvijenac.

Rezultati – petak: Kristal Palas – Arsenal 0:2 (0:1) /Martineli 20, Guej 85ag/; subota:

Fulam – Liverpul 2:2 (1:0) /Mitrović 32, 72 – Nunjez 64, Salah 80/, Bornmut – Aston Vila 2:0 (1:0) /Lerma 2, Mur 80/, Lids – Vulverhempton 2:1 (1:1) /Rodrigo 24, Ait Nuri 74ag – Podens 6/, Njukasl – Notingem Forest 2:0 (0:0) /Šer 58, Vilson 78/, Totenhem – Sautempton 4:1 (2:1) /Sesenjon 21, Dajer 31, Salisu 60ag, Kuluševski 63 – Vard-Praus 12/, od 18.30: Everton – Čelsi; nedjelja od 15: Lester – Brentford, Mančester Junajted – Brajton, od 17.30: Vest Hem – Mančester Siti.