Bivši ministar u Vladi Srbije, a sada jedan od opozicionih lidera, pomogao je DPS-u da se domogne biračkog spiska Srbije kako bi krenuo lov na državljane Crne Gore koji imaju dvojno srpsko državljanstvo, saznaje BORBA iz više izvora.

Prema našim saznanjima, taj opozicionar je nedavno boravio u Podgorici.

Plan je da se preko MUP-a Crne Gore izvrši pritisak da se objelodani spisak ljudi koji su upisani u birački spisak Srbije, kako bi se pokrenula hajka na njih da moraju da se odreknu jednog od dva državljanstva.

Međutim, tako pribavljen birački spisak ne znači da je on autentičan, pa samim tim nije dokaz jer ga nije dostavio zvaničan organ.

Građani Crne Gore koji su upisani u birački spisak Srbije treba da znaju da MUP Crne Gore nema dokaza za njihova dvojna državljanstva i ne treba da nasijedaju na priče da će morati da se odreknu jednog državljanstva.

MUP Crne Gore želi da metodom zastrašivanja pokuša da prepadom na te ljudi iznudi njihova priznanja da posjeduju dvojna državljanstva, a dokaza za to nemaju.

Kako saznajemo, MUP Crne Gore planira narednih dana da krene u akciju brisanja preko 2.000 birača, iz srpskog korpusa, iz biračkog spiska, što je dokaz da nova vlast nema namjeru da se obračunava sa fantomima, nego sa Srbima!

MUP Crne Gore nije krenuo u brisanje birača iz Luksemburga i ostalih zemalja koji dolaze da glasaju za DPS, a pokušava da se obračuna sa Srbima.

MUP Srbije, po zakonu, nije dužan da dostavlja podatke o svojim državljanima, tako da se cijela priča na tome i završava.

Tagovi