Predstava „Bolivud“, Gradskog pozorišta iz Podgorice, rađena po tekstu Maje Pelević, u adaptaciji i režiji Kokana Mladenovića, biće izvedena u kotorskom Kulturnom centru u nedjelju 22.marta 2026.g.
Početak je u 20h.
U predstavi igraju: Lara Dragović, Aleksa Balević, Božidar Zuber, Branka Femić-Šćekić, Ivona Čović Jaćimović, Marija Đurić, Emir Ćatović, Vanja Jovićević, Anđelija Rondović i Pavle Bogojević.
Prodaja ulaznica po cijeni od 10 eura (za đake, studente i penzionere 7 eura) biće u srijedu,četvrtak i petak (18,19. i 20. mart) u kancelarijama Kulturnog centra od 10h do 12h i na biljetarnici dva sata prije početka predstave.
Predstava „Bolivud“, donosi duhovitu, ali i oštru refleksiju društvenih i institucionalnih problema kroz prizmu pozorišnog života. Tematski, „Bolivud“ se bavi pitanjima vezanim za funkcionisanje pozorišta, odnos prema kulturi, institucionalnim izazovima, finansijskim tegobama umjetnika, ali i uticaju političkih struktura i investitora na kulturne procese.
Predstava je zamišljena kao mješavina zabave i društvene kritike:
Scenski raskošna predstava, Bolivud je djelo koje spaja humor, muziku i kritički pogled na društvo u kojem umjetnost traži svoje mjesto.
