Bogdanoviću je postala norma 20+

0

Od 14 poena prednosti do plus dva 20 sekundi do kraja

Đavolja je igra košarka. Lopta za čas okrene ćurak i ono što je izgledalo kao sigurna pobjeda počne da bježi kroz prste kao pijesak.

Atlanta je imala 14 poena prednosti četiri minuta prije kraja protiv Toronta, a drhtala je u poslednjih 20 sekundi da li će uspjeti da sačuva pobedu. Na kraju su nervi Houksa izdržali i upisani je treći trijumf u nizu, a sedmi u poslednjih osam utakmica – 108:103.

A, Bogdan Bogdanović je već navikao navijače da u njegovom saldu stoji 20+ poena. Srpski bek je ponovo bio prvi snajper ekipe, meč je završio sa 23 poena (5/8 za tri), šest skokova i četiri asistencije. Klint Kapela je takođe bio sjajan sa 19 poena i čak 21 skokom, dok je Brendon Gudvin stao na 18 poena. Što se tiče Toronta, Paskal Sjakam je bio najefikasniji sa 30 poena.

Povela je Atlanta opipljivijom razlikom sredinom druge četvrtine, rasla je do 15 poena (56:41), a bilo je 12 na kraju poluvremena (66:54). Tu razliku, uz manje oscilacije, Houksi su imali sve do sredine poslednje četvrtine. Od 105:91 krenuo je nevjerovatni pad u igri gostiju, kao da su već uračunali pobjedu. Toronto je sipao trojku za trojkom i serijom 14:2 prišao na samo dva poena zaostatka 20 sekundi prije kraja. U penal završnici Atlanta je uspjela da sačuva pobjedu.

Posle ubjedljivog poraza od Lejkersa prije tri večeri, Bruklin je odgovorio još ubjedljivijom pobjedom nad Minesotom, koja ga je ostavila na deobi prvog mjesta Istočne konferencije sa Filadelfijom – 127:97.

Očajna Minesota nije uspjela više od deset minuta da se nosi sa Bruklinom, već u drugom četvrtini razlika je otišla na 25 poena za Netse. Očekivano, Kevin Durant je bio najefikasniji na terenu sa 31 poenom uz šut iz igre 11/15.

Iako je plan Bruklina da ne forsira Duranta da igra utakmicu za utakmicom, jer je 23 propustio u sezoni zbog povrede, vjerovatno će ipak sledeću zaigrati, jer slijedi okršaj sa Filadelfijom, direktna borba za prvo mjesto u konferenciji.

Pošto je Juta u krizi, otvorio se apetit Klipersima, osjećaju da bi mogli da se umiješaju za prvo mjesto na Zapadu. Ekipa je u sjajnoj formi, upisala je u meču sa Indijanom šestu uzastopnu pobjedu – 126:115.

Utakmica je bila neizvjesna do posljednje četvrtine, vladala je prava rezultatska klackalica u kojoj nijedna ekipa nije uspjevala da dođe do dvocifrene prednosti. Tek u poslednjem kvartalu kada su Klipersi otišli preko „plus devet“, više ispod toga se nisu spuštali.

Blistao je na terenu Pol Džordž koji je ubacio 36 poena, uz sedam skokova i osam asistencija.