Bogdanova šuterska klinika u pobjedi nad Šarlotom

0

Jako bitna pobjeda Atlante. Doputovali su Hoksi u Šarlot bez velikog broja prvotimaca, Hornetsi su ih dočekali kao četvrti na tabeli istočne konferencije, ali je četa Nejta Mekmilana predvođena Bogdanom Bogdanovićem uspela da upiše trijumf u dramatičnoj završnici i tako zauzme poziciju koja joj u plej-ofu garantuje prednost domaćeg terena – 105:101. Bivši as Partizana i Fenerbahčea je pružio dominantnu partiju, najbolju od kako je pred početak sezone stigao u Džordžiju, ubacio je 32 poena (tri manje od rekorda karijere) i rekordnih osam trojki, pa je tako uz Lua Vilijamsa i Klinta Kapelu bio najzaslužniji za 29. recku u sezoni (25 poraza).

Sjajno igra Bogdanović od povratka na teren posle povrede. Polako je dizao formu, a u poslednje vreme je prosto nezaustavljiv. Večeras je imao još više prostora, kako su van stroja bili Tre Jang, Danilo Galinari, Deandre Hanter, Kem Rediš i Toni Snel, pa je pojačanu minutažu iskoristio na najbolji mogući način. Upotrebio je svoje najjače oružje i zasuo koš Šarlota šutevima van linije za tri poena. Već u trećem kvartalu je izjednačio rekord karijere u pogođenim trojkama, pa je u poslednjih 12 minuta bilo samo pitanje vremena kada će ga oboriti. Osmu i rekordnu trojku ubacio je na oko tri minuta do kraja, kada je minus Jastrebova spustio na svega dva poena i tako najavio preokret. Ove sezone je na pet utakmica ubacivao makar šest trojki, tri puta u poslednjih pet nastupa.

Odlična igra Atlante u prvom kvartalu, povela je sa 16:3 posle samo šest minuta, Bogdan je prvi period okončao sa šest poena (dve trojke), Hoksi su imali 13 poena prednosti. Zaigrali su domaći košarkaši nešto bolje u nastavku, pa su u finišu stigli i do pet poena minusa, ali je gostujući sastav uspeo da zadrži prednost i da na veliku pauzu ode sa sedam poena viška. Srpski košarkaš je u prvom poluvremenu ubacio 12 poena (sve šutevima van linije za tri poena).

Početkom trećeg kvartala se Bogdanović „zapalio“. Igrao je gotovo sam na startu deonice, ubacio je 11 poena u prva tri minuta i omogućio svojoj ekipi da održi prednost. Probudili su se na drugoj strani Teri Rozir i Bredli Vonamejker, pa su Hornetsi stigli i do preorketa, te su na poslednju pauzu otišli sa dva poena prednosti. Tesno je bilo u odlučujućih 12 minuta, Šarlot je stigao i do dvocifrene prednosti, ali su Bogdanović, Kapela i Vilijams održavali Atlantu u igri. Posle poena centra sa švajcarskim pasošem stigli su i do preokreta na minut i po do kraja, zaigrali su sjajno u odbrani, pa su u finišu uspeli da slome rivala i upišu jako važan trijumf.

Bogdanović je proveo čak 40 minuta na parketu, šutirao 8/16 za tri poena i promašio samo jedno bacanje (6/7), a pritom je uspeo da upiše i po tri skoka (dva ofanzivna) i asistencije, a da ne izgubi nijednu loptu. Sjajan je bio i Klint Kapela sa 20 poena i 15 skokova, važan doprinos dao je i Brendon Gudvin (17p), dok je Lu Vilijams pogađao kada je bilo najpotrebnije, pa je meč okončao sa 13 poena. Kevin Huerter je dodao 10.