Bod od zlata: Katarina Tomašević sačuvala Srbiji šansu da ide u Tokio

0

Velika drama sa srećnim krajem! Srpske rukometašice sačuvale su šansu da se plasiraju na Olimpijske igre, pošto su remizirale sa Danskom u utakmici koja nije bila za one sa slabim srcem.

Fantastična Katarina Tomašević je svojim odbranama pokrpila sve rupe u igri reprezentacije Srbije i donijela taj zlata vrijedan bod, koji čuva nadu da se rukometašice posle 32 godine, od Igara u Seulu, vrate na najveću svjetsku smotru sportista – 26:26 (14:11).

Kakav je to bio rukometni rolerkoster u Kumamotu! Srbija je 50 minuta vodila, diktirala tempo, imala nevjerovatnu Katarinu Tomašević na golu, koja je skupila fantastičnih 19 odbrana. A, onda je uslijedio, kao i ranije, pad u igri naše reprezentacije, koji je omogućio Danskoj da preuzme vođstvo.

Igralo se gol za gol u poslednjih 10 minuta, odbrane su popustile na obje strane i bilo je jasno da će finiš biti na jednu loptu. Činilo se i da su sve lađe tonule kada je Kristina Liščević u poslednja tri minuta dva puta bacala loptu u aut. Ali, drhtale su ruke i Dankinjama, veliki je ulog bio u pitanju, šanse da se ode na Olimpijske igre. Upravo je Liščevićeva 20 sekundi prije kraja donela izjednačenje – 26:26 i uslijedio je dramatični poslednji napad Danske, koji je završen udarcem u prečku, nakon kojeg je uslijedilo veliko slavlje rukometašica Srbije.