Blijedi Partizan pao u Ljubljani, Olimpija izborila majstoricu

1

Košarkaši Partizana su bili blijedi u Ljubljani, podsjetili su na beskrvna izdanja iz prva dva meča četvrtfinala plej-ofa sa SC Derbijem. Cedevita Olimpija nije imala težak posao da dođe do pobjede 95:83, izjednačenja u polufinalnoj seriji ABA lige i selidbe u Beograd na odlučujući treći meč.

U prvom poluvremenu su se ekipe smjenjivale u vođstvu. Ni jedan tim nije uspijevao značajnije da se odvoji sve dok domaći nisu serijom 13:3 stekli dvocifrenu prednost pred odlazak na veliki odmor (51:41).

Obradovićevi izabranici su drugo poluvrijeme otvorili sa 10:2 i sveli zaostatak na jedan posjed. Zek Ledej je promašio polaganje za izjednačenje i to je bilo to što se tiče crno-bijelih. Momenat utakmice se okrenuo na stranu „zmajeva“. Imali su u finišu trećeg perioda domaći 13 poena viška (73:60) u poslednjoj četvrtini i plus 16 i najavili povratak u Beograd.

Pobjednike je predvodio Jogi Ferel sa 21. poenom. Zoran Dragić je postigao 12, a Alen Omić i bivši košarkaš Partizana Edo Murić po 10.

Po poenterskom učiniku u crno-bijelom taboru su vrijedna pomena bila samo četvorica košarkaša. Kevin Panter je ubacio 24, Dante Egzum 16, Džejms Naneli 14 i Matijas Lesor 11 poena.

Majstorica je na programu 6. juna  od 20 sati u „Štark areni“.