Bikovi razjareni u Lajpcigu i Salcburgu: Dinamu poništen gol u 90+4. minutu

0

Noćas su bikovi bili razjareni u Lajpcigu i Salcburgu. Oba predstavnika svjetski poznatog koncerna energetskog pića u Ligi šampiona ubilježila su noćas pobjede. Lajpcig ubjedljivije protiv Seltika (3:1), nego li Salcburg u meču sa Dinamom iz Zagreba (1:0).

Šampion Austrije i zagrebački „policajci” su odigrali su na vrhunskom nivou, ali su domaći kao konkretniji rival ipak odnijeli pobjedu.

Prvo poluvreme završeno je bez golova. Viđeno je po par dobrih prilika na obje strane, ali nijedan tim nije uspio da zatrese mrežu.

Drugi period prošao je u znaku Red Bula, koji je od starta pristupio dosta konkretnije sa željom da zatrese mrežu rivala. Fantastična prilika viđena je u 58. minutu kada je udarac Benjamina Šeška glavom „slučajnom” intervencijom zaustavio Dominik Livaković.

Samo 12 minuta kasnije Mohrami katastrofalno reaguje u svom šesnaestercu, obara protivnika i „poklanja” penal Salcburgu. Okafor je namjestio loptu na bijelu tačku, sačekao da golman Dinama padne, a zatim je smjestio u suprotni ugao.  Imali su „modri” svoje prilike do kraja meča, od čega najbolju preko Josipa Drmića, čiji je pogodak glavom poništen u 94. minutu zbog ofsajda.

Poništena su nakon konsultacije VAR-a dva gola i Rajzen Balšport Lajpcigu, ali to nije smetalo njemačkom predstavniku da protiv Seltika ubilježi prvu pobjedu u tekućoj kampanji Lige šampiona (3:1) i predaju Škotima „fenjer” F grupe.

Lajpcig je krenuo jako dobro, Kristofer Enkunku je već u 18. minutu „bocnuo” Harta, međutim, gol je poništen zbog ofsajda.

Francuz je devet minuta kasnije još jednom pokazao sjajnu završnicu s tim da ovoga puta nedozvoljene pozicije nije bilo.

Seltik se malo podigao poslije primljenog pogotka, a nakon kontre u 47. minutu, izjednačenje im je doneo Žota. Lajpcigu je u 61. minutu evrogol Dominika Soboslaia poništen jer se Andre Silva nalazio u vidnom polju golmana Seltika, da bi novo vođstvo domaćima omogućio Džo Hart, lošim dodavanjem u 64. minutu.

Soboslai je proigrao Silvu, koji je lijepo pogodio ugao, a onda u 77. minutu iskoristio još jednu šansu, koju mu je stvorio Simakan, za konačnih 3:1.